StarszyBrat PREZENTUJE: School’s out for summer!

StarszyBrat PREZENTUJE: School’s out for summer!

Mamy wakacje, nakurwiamy browary do nieprzytomności, opalamy się na pod mostem nad Wisłą, cieszymy się życiem! :D
W związku z tym będzie krótko, wakacyjnie, hardrockowo, oldskulowo, horrorowo, tandetnie..

Alice Cooper to wariat, pijak i narkoman, który podaje się za reinkarnację średniowiecznej czarownicy, spalonej na stosie, zwanej właśnie Alice Cooper. Ale za to jak śpiewa! Razem z Ozzym na przełomie lat 60-tych i 70-tych rozpierdolili muzyczny porządek, tworząc nowy gatunek, szumnie zwany heavy metalem.

Alicja szokuje swoim kiczowatym stylem estradowym, pełnym makabry, okrucieństwa. Pojawiał się na scenie odziany w postrzępione kobiece ubrania, z nieodłącznym rozmazanym makijażem, w towarzystwie jadowitych węży, krew lała się wiadrami, odgryzał nogi pająkom, a finałem koncertu była inscenizacja własnej śmierci na szubienicy, gilotynie lub krześle elektrycznym. Mówimy Wam, mega tandeta i kompletne zaprzeczenie ideologii hippisów, którzy na kwasie kompletnie nie czaili bazy i przestraszeni uciekali z koncertów :)

Podczas jednego z koncertów w w 1969 roku doszło do sławnego już incydentu z kurczakiem. Pod koniec występu Alicja zaczęła drzeć puchowe poduszki i ciskać nimi w publiczność. Na scenie pojawił się prawdziwy kurczak. Alicja, nie wiele myśląc, chwycił zwierzę i rzucił w tłum rozemocjonowanych fanów, którzy dosłownie rozerwali ptaka na strzępy. Wszyscy w pobliżu sceny byli we krwi i w pierzu. Alicja następnego dnia udzielił wywiadu, w którym powiedział, że osobiście odgryzł kurczakowi głowę, rozerwał na strzępy i obrzucił mięsem publiczność.. No pisaliśmy przecież, że to pijak i mitoman!

Napisaliśmy, że śpiewa. Do kogo śpiewa? Głównie do nastolatków. O czym? O tym, że szkoła ssie, o nieograniczonych prawach młodości, jego teksty emanują przemocą, pełno w nich dewiacji.

Ale przecież mamy wakacje. To posłuchajmy wakacyjnej piosenki i popaczmy:
“No more pencils, no more books, no more teacher’s dirty looks..”

A tu mamy klasyczną piosenkę o młodości:

and I LIKE IT!

Leave a Reply